Auto Nord Racing
Dragracing – Street Legal – Bilcross – Rallycross – Bakkeløp – Breisladd
Hele Auto Nord-familien er ekte bilentusiaster som elsker motorsport. På fritiden deltas det på biltreff, og kjøres både rallycross, drifting, banekjøring, bakkeløp og dragrace i Norge og Sverige. Det er ikke få steder som har fått besøk av den gule Camaro’en til Ole Johnny eller den grønne Nova’en til Vidar. Etter hvert har også bilfamilien blitt utvidet med en M3 rallybil. Uansett hvor du møter Auto Nord Racing kan du være sikker på en ting: De lager show!
70 ½ Pro Touring Camaro Z28
Eier og fører:
Ole Johnny Pettersen
Om:
Den gule Camaroen til Ole Johnny er ikke heeelt orginal, selv om den er registrert og godkjent for å kjøre på vei. Her snakker vi om en senket og stivet -70 Camaro Z28 RS, med en 8,9 liters V8 med gigantisk kompressor fra Procharger (F3)og annen snacks. Den yter ca 1100 hk på bakhjulene. Utfordrende å kjøre når selv tørr asfalt blir nesten like glatt som vinterføre, men helv*** artig å se på. Det går hardt ut over bakdekkene!
Ytelse:
På dragracebaner kjører bilen
0-200 km/t på under 6 sek
0-100 på under 2,4 sek
Kvartmila i Dragrace går på 9,1 sek, og sluttfart på 249 km/t.
65 Chevrolet Nova Drag Race
Eier og fører:
Vidar M. Pettersen
Om:
Den grønne Novaen til Vidar er en ombygget -66 modell, med rørramme og «alt» modifisert. Det er bare utenpå at man ser hva slags bil dette har vært en gang. Den drives framover av en 632 Cid (10,3 liter) V8 Chevrolet Big Block med 988 hk uten lystgass + ekstra 300 hk lystgassanlegg, som gir et realt skyv.
Ytelse:
Bilen går 0-100 km/t på under 2 sek
0-200 4,5 sek
1/4 mile/402 meter 7,6 sek med slutthastighet 290 km/t
BMW M3 Coupe E46 Rallycrossbil
Eier og fører:
Ole Johnny B. Pettersen
Om:
Den blå rally BMW'en er en original M3 utgave som tidligere er importert fra USA, og har således greit skyv også i original utgave. Men her har selvfølgelig Ole Johnny skrudd litt ekstra. Godt over 300 hk på bakhjulene og sperre, justerbare tårnlager, kraftigere stabstag og mye annet er på plass. Alt er ombygget for rally, og Ole Johnny kjøpte den ferdig bygget, men har modifisert mye på den etter at den ble kjøpt i 2021. Ole Johnny har kjørt en Chevrolet Nova i rallycross i mange år, men har hatt et opphold på 10 år med det. Ble litt for lite løp med Camaroen og måtte finne på noe morsomt i tillegg.
Ytelse:
Totalt ombygget for rallybruk, og er fortsatt under ombygging og forbedring.
Auto Nord Racing
Nå er årets sesong i gang igjen. Motor og gearkasse er nå ute og trenger litt vedlikehold etter å ha fått en ulyd under bakkeløpet i sommer. Norges Råeste Bakkeløp .
Demontert nå på Lørdag 17 jan, og deler bestillt for lenge siden. Nye kam og løfter samt ventilfjærer blir byttet, samt lager og ringer m.m. . Kosmetisk oppgradering blir det nok også. Takker til supermaskinisten Simen Pettersen som kan bilen ut og inn sammen med meg. Håper å være ferdigskrudd lenge før påske.
... Se merSe mindre

Vet du ikke ka du skal gi i julegave til kjæresten? Eller guttungen? Eller sjefen i huse?😎 Ka med en kul hettegenser eller t skjorta fra oss? Vi har dissa ligganes i butikken på Auto Nord As, så der e det mulig å komme å prøve dem. Vi har også caps til salgs. Kan eventuelt sende i posten.
T-skjorte: 300kr
Hettegenser: 500kr
Str: xs-xxl
Bare et lite tips til de som måtte trenge det😇😎
... Se merSe mindre

0 CommentsKommenter på Facebook
Ole Johnny kommer og skal ha det morro der med M3 BMW rallycrossbilen til helgen! ... Se merSe mindre

0 CommentsKommenter på Facebook
Vi er så takknemlig for alle som støtter oss, spesielt når vi mottar bilder av den yngre generasjonen😍 Man blir helt øm om hjertet🥹 ... Se merSe mindre

3 CommentsKommenter på Facebook
På Street legal i dag ble det 1 plass på Simen Pettersen! Meget vellykket dag for oss , selv om vi manglet Camaroen til start 😁 Anders kjørte også , og fikk showet masse for publikum! Vi er fornøyd 👏🏽 ... Se merSe mindre

12 CommentsKommenter på Facebook
Ble en dårlig start for vår del på bakkeløpet! Etter flere år med "Problemfri" motor, så knakk 2 løftere. De vridde seg sidelengs på kammen, slik at kammen nå er havarert! Dette betyr også at bilen blir parkert allerede før det hele har startet..
Anders skal kjøre både dragrace og show opp bakken, og Simen stiller også i Dragrace! 🚗💨 Vi skal kose oss i helgen selv om Ole-Johnny har hatt nederlag ☺️
... Se merSe mindre

17 CommentsKommenter på Facebook
Følg oss
Auto Nord Racing har egne sider i sosiale medier. Om du synes bil skal være noe mer enn bare frakt fra A til B, anbefales det å følge dem. Her går det alltid unna!
Og en siste anbefaling fra oss: Om du ikke har vært til stede på et bilsportarrangement anbefales det virkelig. Det gir helt spesielle inntrykk å se på, samtidig som du hører turtallsbrøl og lukten av forbrent racefuel.






6 CommentsKommenter på Facebook